قرص سوپراکل نیچرز اونلی نمایش بزرگتر

قرص سوپراکل نیچرز اونلی

DP-843

محصول جدید

مکمل کلسیم در دوران بارداری و شیر دهی و تامین کلسیم مورد نیاز مادران در زمان بارداری و شیردهی

افزایش جذب کلسیم از روده و کاهش دفع کلسیم از بدن و افزایش تراکم استخوان ها

حاوی کلسیم به صورت ملح سیترات، ویتامین D، منیزیم و روی

بهترین جهت درمان پوکی استخوان و افزایش تراکم استخوان ها

پیشگیری از استئوپروز پس از یائسگی

قابل استفاده در کودکان در حال رشد و بزرگسالان

بعنوان درمان کمکی در استئوپروز

جزئیات بیشتر

78,500 تومان

افزودن به لیست دلخواه

مشخصات

نوعقرص
تعداد در بسته30 عدد
صادر کننده مجوزسازمان غذا و دارو

اطلاعات بیشتر

قرص سوپرا کل نیچرز اونلی ۳۰ عددی

مکانیزم اثر قرص سوپرا کل نیچرز اونلی

قرص سوپرا کل نیچرز اونلی حاوی سیترات کلسیم، منبع کلسیم با فراهمی زیستی بالا است. همچنین دارای ویتامین D3 است که به جذب کلسیم کمک می کند. این فرآورده بعنوان مکمل در افراد عادی که مستعد کمبود کلسیم می باشند، در بارداری و شیردهی و در افراد مستعد استئوپورز به کار می رود. از آنجایی که مصرف دراز مدت کلسیم منجر به کمبود روی می گردد، بنابراین روی در فرمولاسیون قرص سوپرا کل نیچرز اونلی وارد شده است.

منیزیم بخش مهمی از مواد معدنی استخوان را تشکیل می دهد و در ساختمان استخوان دندان به کار می رود. منیزیم عنصری سودمند در حفظ تعادل ذخایر کلسیم و کاهش ریسک استئوپورز می باشد. ویتامین D موجود در قرص سوپرا کل نیچرز اونلی باعث افزایش جذب کلسیم از روده و کاهش دفع کلسیم از بدن می گردد و با عمل متقابل با هورمون پاراتیروئید باعث تسهیل جابجایی کلسیم از استخوان می گردد.

مکانیزم عمل قرص سوپرا کل نیچرز اونلی

سیترات کلسیم یک نمک آلی است و باعث آزادسازی کلسیم به صورت یک الکترولیت می شود و بعنوان یک مولکول کامل از راه های پاراسلولی جذب می شود. بنابراین کلسیم حاصل از سیترات کلسیم در روده بعنوان یک یون محلول و همچنین به صورت ترکیب با اسید سیتریک موجود می باشد که باعث تسهیل جذب کلسیم نسبت به نمک های معمولی آن می گردد. ویتامین D برای جذب کلسیم ضروری است. ویتامین D فعال، جذب کلیوی کلسیم، جذب روده ای کلسیم و فسفر و انتقال کلسیم و فسفر از استخوان به پلاسما را افزایش می دهد. ویتامین D برای فعال شدن در بدن به فرم هیدروکسیله در می آید. فرم فعال ویتامین D در بدن مانند کلسیتریول عمل کرده و با اتصال به یک گیرنده ویژه در سیتوپلاسم مخاطی روده باعث افزایش جذب کلسیم می گردد. در نهایت کلسیم به فرم ترکیب با پروتئین جذب می شود.

موارد مصرف

  • پیشگیری از استئوپورز در سایر افراد حساس مانند سالمندان، افراد بستری شده به مدت طولانی، افراد با سابقه درمان طولانی مدت با داروهای استروئیدی و ضد صرع
  • بعنوان مکمل کلسیم در دوران بارداری و شیردهی
  • پیشگیری از استئوپورز (پوکی استخوان) پس از یائسگی
  • کودکان در حال رشد و بزرگسالان
  • بعنوان درمان کمکی در استئوپورز

روش مصرف

روزانه ۲ عدد قرص همراه با غذا یا ۱٫۵ ساعت بعد از غذا برای جذب بهتر کلسیم مصرف شود.

هشدار

مصرف هم زمان با مشتقات اسیدهای صفراوی مانند کلسترامین، کلستیپول و کولسولام که در درمان کلسترول بالا به کار می روند در جذب کلسیم اختلال ایجاد نموده و باعث کاهش کلسیم در ادرار می گردند. در صورت مصرف این داروها باید از مکمل های کلسیم و ویتامین D استفاده کرد.

مصرف فرآورده های حاوی کلسیم در سمیت با ویتامین D، سارکوئیدوزیس، بیماری های بدخیم استخوان، میلوم، متاستاز استخوان، وجود مقادیر بیش از حد کلسیم در ادرار و سنگ های کلیوی، نارسایی کلیوی و مصرف بیش از حد ویتامین D توصیه نمی شود.

از مصرف این دارو همزمان با غذاهای دارای مقادیر فراوان اگزالیک اسید (اسفناج، ریواس) فیتیک اسید (سبوس، غلات و حبوبات) و غذاهای دارای فسفر (شیر یا فرآورده های لبنی) که باعث کاهش جذب کلسیم می شوند، خودداری نمایید. کلسیم با جذب آنتی بیوتیک های کینولونی، مانند سیپروفلوکساسین، لووفلوکساسین، نورفلوکساسین، اوفلوکساسین و تتراسایکلین ها تداخل دارد.

آمیلوراید (دیورتیک نگهدارنده پتاسیم) ممکن است باعث کاهش مقادیر کلسیم در ادرار و در نتیجه افزایش غلظت خونی آن گردد. وقتی کلسیم سیترات با آنتی اسیدهای حاوی آلومینیوم مصرف شود باعث افزلیش جذب آلومینیوم به داخل خون می شود. مصرف کلسیم با بتابلاکرها مانند آتنولول ممکن است باعث تغییر در غلظت خونی کلسیم یا داروی بتابلاکر گردد.

دور از دسترس کودکان در جای خشک و خنک، در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود.

کلسیم ممکن است در جذب آلندرونیت که در درمان استئوپورز به کار می رود اختلال ایجاد نماید. مصرف هم زمان کلسیم با جنتامایسین باعث افزایش خطر سمیت کلیوی با این دارو می گردد.

افراد مبتلا به میاستنی گراویس باید از مصرف مکمل های حاوی کلسیم اجتناب نمایند. مصرف مقادیر بالای کلسیم ممکن است باعث افزایش خطر سمیت با دیگوکسین شود. از مصرف مکمل های حاوی کلسیم در افراد دارای سنگ های کلیوی خودداری گردد. مدرهای تیازیدی مانند هیدروکلرتیازید باعث افزایش غلظت کلسیم در خون می شود.

قبل از مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی با پزشک معالج مشورت گردد. در افراد با فقدان اسید کلریدریک در ترشحات معدی همراه با غذا مصرف گردد.

لوپ دیورتیک ها مانند فوروزماید و بومتانید باعث کاهش غلظت کلسیم می شوند. از جویدن قرص و مصرف بیش از میزان توصیه شده خودداری نمایید.

تاریخ انقضاء: 2021/3

نقد و نظرات

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

نوشتن نقد و نظر

قرص سوپراکل نیچرز اونلی

قرص سوپراکل نیچرز اونلی

مکمل کلسیم در دوران بارداری و شیر دهی و تامین کلسیم مورد نیاز مادران در زمان بارداری و شیردهی

افزایش جذب کلسیم از روده و کاهش دفع کلسیم از بدن و افزایش تراکم استخوان ها

حاوی کلسیم به صورت ملح سیترات، ویتامین D، منیزیم و روی

بهترین جهت درمان پوکی استخوان و افزایش تراکم استخوان ها

پیشگیری از استئوپروز پس از یائسگی

قابل استفاده در کودکان در حال رشد و بزرگسالان

بعنوان درمان کمکی در استئوپروز

26 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: